CENSO

centrum spracovania odpadov

LiteraDATA

Databáza vedeckých publikácii LiteraDATA je pokračovaním úspešnej databázy LITERA vyvíjanej na našom pracovisku v 90-tych rokoch minulého storočia. Databáza LiteraDATA slúži na vkladanie, uchovávanie a vyhľadávanie článkov, reportov, zákonov, patentov atď. z oblasti odpadového hospodárstva ako aj z oblasti metalurgie.

Súčasťou databázy sú aj články vo formáte PDF., ktoré je možné otvoriť priamo z databázy kliknutím na hypertextový odkaz fulltext. Hlavným cieľom databázy je rýchly prístup k relevantným informáciám o danej problematike pri súčasnej obrovskej informačnej entropii. V súčasnosti databáza obsahuje niekoľko tisíc záznamov, pričom sa neustále dopĺňa o nové záznamy.Pre spustenie databázy je potrebné heslo, ktoré Vám zašleme po vyplnení formulára a jeho zaslaní na e-mailovú adresu tomas.havlik@tuke.sk. Údaje zaslané vo formulári slúžia len ako informácia o potencionálnom používateľovi.

Demo verziu databáty LiteraDATA vo formáte *.zip si môžete stianuť TU!. Po stiahnutí súboru do počítača je potrebné súbor rozbaliť. Po rozbalení spustíte databázu dvojklikom na súbor "BaterDATA.mde". Na spustenie databázy je potrebné mať nainštalovaný MS Access. Na prezeranie materiálových listov je potrebné mať nainštalovaný Adobe Acrobat Reader

Každý odpad je cennou druhotnou surovinou